Saif je součástí třetí generace, která se věnuje pěstování kávy. Poté, co v roce 2015 získal magisterský titul v oboru managementu na Leeds Beckett University ve Velké Británii, pracoval Saif krátce pro společnost Tesco v Leedsu ve Velké Británii a poté se vrátil zpět do Indie, aby řídil kávovou farmu. Kde žije se svými rodiči a manželkou.
Kávu pěstuje se zvláštním důrazem na udržitelnost a používá šetrné pěstitelské postupy k přírodě. Kávovníky jsou pěstovány ve stínu několika různorodých druhů stromů, které jsou z velké části původní.
Farma se nachází v indické oblasti Baba Budan Giri. Příběh vypráví, že Baba Budan, súfijský světec, který se v roce 1670 vracel z pouti do Mekky, propašoval z Jemenu zpět do Indie sedm kávových zrn (v té době bylo nezákonné vyvézt kávová semena z Arábie) a zasadil je v pohoří Čandradrona v Karnátace.
Farma sousedí s tygří rezervací Bhadra a poskytuje útočiště mnoha druhům ptáků, hmyzu, plazů a obojživelníků. Funguje také jako koridor pro mnoho divokých zvířat.
KaadKaapi je kolektivní organizace v jižní Indii, která se stará o volný pohyb a průchod zvířat na venkově a v okolí farem.
Podporuje dlouhodobou udržitelnost tím, že spolupracuje se zemědělci v okresech Čikmagalur a Coorg na zavádění pěstitelských metod šetrných k divoké zvěři, poskytuje finanční a poradenskou podporu a zajišťuje přístup na prémiové mezinárodní trhy. Tento přístup je přínosný jak pro ochranu divoké přírody, tak pro místní zemědělce z ekonomického hlediska.
Tradiční kávové agrolesy v tomto regionu pomáhají zachovat místní biologickou rozmanitost tím, že poskytují alternativní stanoviště pro volně žijící živočichy. Změny na trhu a rostoucí náklady na pěstování však vedou zemědělce k praktikám, které poškozují biologickou rozmanitost.
Všechny odrůdy z nabídky zemědělců KaadKaapi bez ohledu na umístění jejich farmy jsou 100% arabiky. Ale možná pro snazší pochopení potenciálu těchto, ne tak známých odrůd, je dobré se podívat, co znamenají písmena a číslice v jejich názvech.
Všechny loty z farmy Gundikhan jsou odrůdy chandragiri.
Chandragiri – je kříženec odrůd Villa Sarchi a Hibrido de Timor. Jedná se o poměrně novou odrůdu, která si v posledních letech získává velký zájem. Zrna jsou větší než u ostatních indických odrůd a kvalita šálků je často předčí. To je důvod, proč mnozí zemědělci, když přijde čas, používají chandragiri k přesazování svých zemědělských ploch.
Naturálně zpracovaná káva, u které proběhla anaerobní fermentace po dobu 72 hodin. Následně jsou kávová zrna sušena na vyvýšených lůžkách uvnitř polyhousu po dobu 20 dní.
Naturálně zpracovaná káva, u které proběhla anaerobní fermentace po dobu 72 hodin s kvasinkami Lallemand Oro. Následně byla kávová zrna sušena na vyvýšených lůžkách uvnitř polyhousu po dobu 20 dní.
Naturálně zpracovaná káva, u které proběhla anaerobní fermentace po dobu 72 hodin s kvasinkami Lallemand Intenso. Následně byla kávová zrna sušena na vyvýšených lůžkách uvnitř polyhousu po dobu 20 dní.
Naturálně zpracovaná káva, u které proběhla anaerobní fermentace po dobu 72 hodin s kvasinkami Lallemand Briosa. Následně byla kávová zrna sušena na vyvýšených lůžkách uvnitř polyhousu po dobu 20 dní.
Naturálně zpracovaná káva, u které proběhla anaerobní fermentace po dobu 72 hodin s kvasinkami Lallemand Briosa. Následně byla kávová zrna sušena na vyvýšených lůžkách uvnitř polyhousu po dobu 20 dní.
Promytě zpracovaná káva, u které proběhla anaerobní fermentace po dobu 36 hodin s kvasinkami Lallemand Oro. Následně byla kávová zrna sušena na vyvýšených lůžkách uvnitř polyhousu po dobu 14 dní.