O nás

Říká se, že náhody neexistují.
My se ale díky jedné takové daly dohromady.

Pokud tomu nebudeme říkat náhoda, pak to můžeme nazvat kávovým entuziasmem, který stojí za vznikem projektu Chicas Industry.

Na počátku byla touha propojit dva na první pohled vzdálené světy farmářů s vámi, pražiči zeleného zrna. Vytvořit mezi vámi dlouhodobé a udržitelné vztahy, rozvíjet a především udržet kávovou kulturu v Kolumbii, která kvůli nízkým výkupním cenám a vysokým nákladům, globálnímu oteplování a dalším faktorům zaniká. 

V prostředí s výběrovou kávou se pohybujeme od roku 2014. Prošly jsme si různými segmenty kávové kultury a přes různé pozice související s kávou. Byly jsme běžnými spotřebitelkami, baristkami, provozními v kavárnách – ale i sběračkami kávových třešní. A zkusily jsme si všechny práce, které s celým procesem zpracování úzce souvisí.

Nabyté zkušenosti teď aplikujeme na dovoz zeleného zrna a také na naše rozvíjející se projekty, kterými chceme vracet prostředky krajinám, do kterých jsme se zamilovaly.

KDO JSOU CHICAS?

TEREZA

Jsem máma podnikatelka, milovnice cizích kultur a jazyků, dřív hodně cestovatelka. Kolem kávy se motám od roku 2011, kolem té výběrové zejména od roku 2014. Sbírám zkušenosti na farmách, v pražírnách a vždy jsem měla velké štěstí na výborné učitele, tedy lidi, které jsem cestou potkala. Jedním takovým člověkem je určitě Karolína, se kterou a díky které jsme na konci roku 2019 založily Chicas. Moc se těším na všechno, co nás v tomto úžasném oboru ještě čeká. 

KAROLÍNA

S kávou dělám od svých 19 let. Přes komerční kavárny v Anglii jsem se dostala pomalu k výběrovce a tam jsem zůstala. Postupem času jsem zjistila, že mně kolem kávy upřímně baví víc a víc věcí a když jsem poprvé v roce 2015 navštívila pěstitelskou zemi, chtěla jsem se dozvědět ještě víc. Naštěstí mi osud do karet přihrál Terku, nadšený kávový děvče, se kterým to objevování jde jednodušeji. Na kávě mě asi nejvíc baví její varibialita, nikdy nic není jasně danný a vždycky je co se učit.

Kde se o nás dočtete?

Naše články v Roast Different
Přečtete si více kávě i podnikání
https://www.rdmag.co/author/tereza-prejdova/

Poslechněte si rozhovor

Na kávě s Terkou Prejdovou
Poslechněte si podcast
DoubleShot

O obchodě a vztahu s farmami v Kolumbii
Poslechněte si podcast
https://www.rdmag.co/

PODÍVEJTE SE, JAKÉ PROJEKTY DĚLÁME