José Mopán se svou ženou a dvěma dětmi vede farmu tradičním způsobem a s jinými procesy zpracování začíná až v posledních pár letech.
Celý tento příběh začal již dávno, když pan Miguel Cardenas v roce 1987 odkoupil malý pozemek, se kterým se rozhodl pokračovat v pěstování kávové odrůdy caturra, která v té době na pozemku rostla už pátým rokem. Kávovníky byly od sebe vzdálené nezvykle daleko, takže nebylo potřeba je tzv. seřezávat „soqueo“, protože plodily hezky a hojně. Postupně se na farmě začaly sázet stromy Guamo, které kávovníkům zaručují stín, ochranu a podporu, spolu s další odrůdou kávovníků colombia. Poté následovala další vlna výsadby stromů jako jsou: Cedr, Chachafruit, Ořešák vlašský, Yarumo, Guamo, Citronovník, Sapote, Mandarinovník, Pomerančovník, Guava a Mango. Stromy jsou v současné době ve stádiu dospělosti, od zasazení uplynulo 35 až 40 let a tak se jim obstaral velmi potřebný stín. Ten je v určitých ročních obdobích naprosto nezbytný pro ptáky. A tak se José Mopán s celou rodinou chodí projít na farmu a pozorovat rozmanitost ptáků, které stromy lákají a hostí.
Tato farma leží asi 40 minut jízdy autem od civilizace. Je to velmi skromná farma plná různých druhů ovocných stromů a keřů.
José je nadšený do naturálně zpracovaných káv. Podle něj je její chuť nejplnější a konečně se dá využít potenciál, který v sobě káva skrývá. Rodina by ráda rozjela další fermentace, třeba ty bez přístupu vzduchu.
Má tříleté zkušenosti s ekologickým pěstováním kávy a je v procesu certifikace celé farmy. Co se týče infrastruktury, má sklad s hnojivy, sklad na odležení kávy, dvě sušárny, dvoupatrovou zpracovatelskou halu s mokrým mlýnem, dvě nádrže na kávu a fermentační dvůr pro provádění různých procesů. Díky tomuto potenciálu farmu navrhuje jako agro turistickou destinaci, kde se může provozovat pěší turistika, pozorování ptáků a zvířat, jízda na koni nebo vyhlídkovou a kávovou turistiku.
Káva se sesbírá, vytřídí, proběhne selekce ve vodě na denzitu kávového zrna. Poté se káva nechá fermentovat po dobu 120 hodin v tancích. Následuje další fermentace po dobu 72 hodin v pytlích. Káva se pak postupně prosouší v sušárnách a zrno se stabilizuje.
Káva se sesbírá, vytřídí, proběhne selekce ve vodě na denzitu kávového zrna. Poté se káva napytluje a po dobu 100 hodin se nechá fermentovat v daných pytlích. Následuje další 100 hodinová fermentace v tanku. Káva se pak postupně prosuší a nechá se stabilizovat.
Káva se sesbírá, vytřídí, proběhne selekce ve vodě na denzitu kávového zrna. Poté se káva nechává fermentovat po dobu 48 hodin v tanku. Následuje další 40 hodinová fermentace v pytlích. Káva se pak postupně prosuší a nechá se stabilizovat.
První sklizeň odrůdy pink bourbon na farmě Limon byla zpracována anaerobně. Tedy po sběru zralých třešní se káva očistí od nečistot a poté se 120 hodin fermentuje v uzavřeném plastovém tanku. Poté se káva lehce omyje a celá kávová třešeň se na farmě suší zhruba 20 dní.