About

Říká se, že náhody neexistují.
My se ale díky jedné takové daly dohromady.

Pokud tomu nebudeme říkat náhoda, pak to můžeme nazvat kávovým entuziasmem, který stojí za vznikem projektu Chicas Industry.

Na počátku byla touha propojit dva na první pohled vzdálené světy farmářů s vámi, pražiči zeleného zrna. Vytvořit mezi vámi dlouhodobé a udržitelné vztahy, rozvíjet a především udržet kávovou kulturu v Kolumbii, která kvůli nízkým cenám zaniká. 

V prostředí s výběrovou kávou se pohybujeme už více než 7 let. Prošly jsme si různými segmenty kávové kultury a přes různé pozice související s kávou. Byly jsme běžnými spotřebitelkami, baristkami, provozními v kavárnách – ale i sběračkami kávových třešní. A zkusily jsme si všechny práce, které s celým procesem zpracování úzce souvisí.

Nabyté zkušenosti teď aplikujeme na dovoz zeleného zrna a také na naše rozvíjející se projekty, kterými chceme vracet prostředky krajině, do které jsme se zamilovaly.

KDO JSOU CHICAS?

terka profil

TEREZA

Jsem máma podnikatelka, milovnice cizích kultur a jazyků, dřív hodně cestovatelka. Kolem kávy se motám od roku 2011, kolem té výběrové zejména od roku 2014. Sbírám zkušenosti na farmách, v pražírnách a vždy jsem měla velké štěstí na výborné učitele, tedy lidi, které jsem cestou potkala. Jedním takovým člověkem je určitě Karolína, se kterou a díky které jsme na konci roku 2019 založily Chicas. Moc se těším na všechno, co nás v tomto úžasném oboru ještě čeká. 

received_592098598071587(1)

KAROLÍNA

Jsem nadšená cestovatelka, baristka a od roku 2019 i importérka zelené kávy. S Chicas se mi podařilo propojit moje vášně – kávu, objevování, jazyky, sebevzdělávání a komunikaci s lidmi. Za kávovar jsem se začala cpát už v 19 letech a s výběrovkou pracuji přes 7 let. Jen díky náhodě jsme se s Terkou v roce 2018 potkaly v Brně a za pár týdnů znovu v Kolumbii. Hned po návratu z Jižní Ameriky jsme založily firmu. Jsem strašně vděčná, že můžu být součástí tak hezkého projektu jako je Chicas Industry!

Kde se o nás dočtete?

Naše články v Roast Different
Přečtete si více kávě i podnikání
https://www.rdmag.co/author/tereza-prejdova/

Poslechněte si rozhovor

Na kávě s Terkou Prejdovou
Poslechněte si podcast
DoubleShot

O obchodě a vztahu s farmami v Kolumbii
Poslechněte si podcast
https://www.rdmag.co/

PODÍVEJTE SE, JAKÉ PROJEKTY DĚLÁME