SANDRA RIVERA

farmářka Sandra Rivera Kolumbie

O FARMÁŘCE

Paní Sandra žije na farmě tak trochu mimo civilizaci. Jako jedna z mála našich farmářek nemá internet a někdy se jí nelze ani dovolat. Navíc byla při naší poslední návštěvě v Kolumbii (prosinec 2021) nemocná a raději se nechtěla s nikým osobně potkat. Tak jsme se alespoň setkali s její neteří Laurou a ta nám na svou tetu pár věcí prozradila:

“Teta se celým jménem jmenuje Sandra Isney Rivera Bermeo a je jí 40 let. Na farmě žije se svými dvěma syny, Juanem Camilem a Andrésem Felipem. Její manžel pracuje s těžkou technikou a moc na farmě nebývá, takže vše řídí teta. Stará se o chod farmy a řídí všechny práce. Se vším jí samozřejmě pomáhají oba synové.“ 

Sandra se o kávě naučila od svých rodičů – oba byli farmáři. Vyrůstala ve velké rodině, je ze 17 dětí jednou z těch mladších.

ZEMĚ

Kolumbie

OBLAST

Pitalito, Huila

FARMA

Finca El Mirador

NADMOŘSKÁ VÝŠKA

1550 m

VELIKOST FARMY

2 Ha

ODRŮDY KÁVOVNÍKŮ

caturra, colombia, castillo

O FARMĚ

Sandra nevidí pěstování kávy jako svou práci, ale jako svou vášeň.

“Teta farmu částečně zdědila a částečně ještě za života odkoupila od své maminky. Výběrové kávě se věnuje teprve poslední dva roky. Začala vylepšovat celý proces pěstování a zpracování kávy. Postupně začala vykupovat zralé třešně od okolních farmářů proto, aby je na své farmě lépe zpracovala a zvýšila jejich hodnotu.”

O LOTECH

Paní Sandra je u nás novinkou. K její kávě jsme se dostaly díky Asociaci Riveras, kterou vede pan Alejandro Ortiz a pracuje s farmáři z okolí města Pitalita. Stále totiž hledáme nové a nové farmářky, které bychom podpořily v našem projektu mujeres. A právě paní Sandra nás zaujala.

Promytá caturra

Náš lot je odrůdy caturra ze sklizně v polovině roku 2021. Zpracována je tradiční promytou metodou. Sušení probíhalo po dobu 15-20 dní v sušárnách na střeše farmy. 

Profil: Příjemná plná káva, kombinací pražených lískových oříšků a mléčné čokolády nám připomněla Nutellu. V kávě jsme ale cítily i zralé červené ovoce. Má plnější tělo a delší dochuť připomínající ovoce v čokoládě.

PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ NABÍDKU DO OFFER LISTU