Sandra Milena Guaca

O FARMÁŘI

Stejně jako řada ostatních farmářů, se kterými spolupracujeme, je i Sandra z tradiční rodiny pěstitelů kávy. Sandra se pěstování věnuje už 12 let, je velmi tichá, stydlivá máma dvou dětí s tím, že starší syn (16 let) postupně přebírá pěstování kávy po rodičích. Farma má tři hektary a je rozeseta po kopcích s neskutečným výhledem.

Sandra říká „ všechno co děláme děláme zodpovědně a se spoustou lásky.“

ZEMĚ

Kolumbie

OBLAST

Saladoblanco, Huila

FARMA

El Cedro

NADMOŘSKÁ VÝŠKA

1660 m

VELIKOST FARMY

3 ha

ODRŮDY KÁVOVNÍKŮ

colombia, caturra, bourbon rosado, geisha

O FARMĚ

Farma El Cedro je farma třetí generace pěstitelů kávy. Farma je velmi vzdálená od obydlené části osady a i za dobrých podmínek je příjezd na farmu náročný. Bez pořádného teréňáku nemáte šanci. Zato výhled a podmínky na pěstování jsou o to lepší. Rodina Guacových tvrdí, že mají velmi úrodnou půdu. Jejich malou farmu postupně spravují a zvelebují.

Colombia

Sandru a její kávu monitorujeme už delší dobu. Tohle je náš první lot. Lot je odrůdy colombia, kterou Sandra zpracovala tradiční promytou metodou. Po sklizení byly zralé třešně důkladně třízeny ve vodních tancích. Po fermentaci cca 48 h byla káva promyta a sušena na slunci na střeše farmy s kolejnicemi po dobu 15 dnů. Je to příjemná káva na espresso s plnějším tělem.

Podívejte se, jakou kávu máme aktuálně skladem