Delia Castillo Ibañez

O FARMÁŘI

Mladý vizionář Aquilino se ve svých 12 letech (v roce 1945) přestěhoval do departementu Caldas, kde se více než 10 let učil technice pěstování kávy. Peníze, které si vydělal po návratu do své vesnice, investoval zpátky do kávy.  Od svých rodičů koupil část současného hospodářství. Aquilino založil 6 políček s kávou a stal se vzorem a vůdčí osobností v pěstování kávy v širokém okolí.

„Na farmě La Quinta vyrábíme vysoce kvalitní, ekologicky šetrnou a sociálně spravedlivou kávu“

Aquilino zatím patří mezi ty spíše konzervativnější farmáře z naší spolupráce. Baví nás místo, kde se farma nachází. Totiž oblast Boyacá má neskutečně úrodnou půdu, která má obrovský potenciál v pěstování výběrové kávy.

ZEMĚ

Kolumbie

OBLAST

osada San Pablo, Boyacá

FARMA

La Quinta

NADMOŘSKÁ VÝŠKA

1450 m

VELIKOST FARMY

5 ha

ODRŮDY KÁVOVNÍKŮ

castillo, colombia

O FARMĚ

Finca „La Quinta“ má více než sedmdesátiletou tradici v pěstování kávy. Mimo pěstování výběrové kávy se rodina už několik let věnuje pěstování květin a to převážně orchidejí a skalniček. V neposlední řadě se Aquilino snaží o spravedlivé ohodnocení všech, kteří se na pěstování kávy podílí, a ekologickém chodu farmy.

Colombia, Castillo

Naši první spolupráci odstartoval jeden lot směsi odrůd colombia a castillo, kterou Aquilino zpracoval klasickou promytou metodou. Po sklizení byly zralé třešně důkladně protřízeny a fermentovány 48 h při pravidelném promíchávání každých 8 hodin. Poté byla káva promyta a sušena na slunci v sušičkách s parabolickým systémem po dobu 15 dnů.

Podívejte se, jakou kávu máme aktuálně skladem