César Lopéz a Edier Perdomo

Edier Perdomo

O FARMÁŘI

Další lot ve spolupráci dvou kávových odborníků. Farmáře Ediera a vědátora Cesara. Na tento lot jsme narazily právě díky Cesarovi, který je v okolí městečka Pitalito velice uznávaný díky svým vědomostem ohledně fermentací. Běžně kávové třešně odkupuje od farmářů a ve své laboratoři potom zpracovává. Stejně tomu tak bylo s tímto lotem růžového bourbonu. César a Ediér jsou v této spolupráci spíše jako parťáci a každý z nich má svoji úlohu. Edier vypěstuje a sklidí výběrové třešně a César je zprocesuje do výběrového zrna.

Céras si vytváří bakterie, steré mu kávu pomáhají při fermentaci posouvat do chtěného chuťového profilu. Nejvíce se soustředí na mléčné kyseliny. Káva je potom úžasně krémová, jogurtová, jemná a lahodná. Spoluprací Cesara a Ediera vznikla skvělá káva.

ZEMĚ

Kolumbie

OBLAST

osada Filo de Chiyurco města Pitalíto, oblast Huila

FARMA

Finca Bela Vista

NADMOŘSKÁ VÝŠKA

1770 m

VELIKOST FARMY

4 ha

ODRŮDY KÁVOVNÍKŮ

colombia, caturra, bourbon rosado, geisha, castillo

O FARMĚ

Finca Buena Vista se nachází 7 km od většího města Pitalito v profláklé kávové oblasti Huila. Leží v nadmořské výšce 1770 m n. m., je to polosvah s mimořádným výhledem. Půda je úrodná a obsahuje velké množství organické hmoty, rodina se o farmu velmi hezky stará a s tím je spojené i organické pěstování kávy a správné vyživování půdy. Pravidelně půdu organicky mineralizují, to dodává stromům vitalitu a sílu, a navíc kvalitu kávového šálku. Farma má sušárnu, zpracovatelský závod, ubytovací prostory pro pracovníky, je uklizená a čistá.

O PROCESECH

Don Edier Perdomo, je ve své práci řádný a disciplinovaný, studoval kávu ze strany hodnotitele a cuppéra, což mu umožnilo zlepšit kvalitu jeho kávy. Edier také vyvíjí vlastní kontrolní procesy v každé fázi výroby. Od pěstování kávovníků jako takových, přes sběr až po zpracování. V této fázi ale přichází skvělý César Lopéz, který ve své laboratoři množí chtěné a vyselektované baktérie, těmi kávu při procesu infikuje a díky tomu probíhá řízená fermentace mikroorganismy.

Pink Bourbon (CO-22-040)

Poté, co Edier sklidil, vyselektoval a protřídil kávové třešně si kávu vzal do parády César Lopéz, který s pomocí Ediera začal kávu procesovat a fermentovat. Kávová zrna růžového bourbonu (Odrůda novější, v regionu Huila v poslední době velmi populární. Pink bourbon je hybrid mezi červeným a žlutým bourbonem, je známý kvůli své růžové barvě.) fermentoval dohromady 80 hodin v uzavřených plastových nádobách s „cizími“ kulturami/ mikroorganismy. Proto je káva krémovější, a lahodnější. Nakonec se káva sušila v sušárnách 15 dní.

Podívejte se, jakou kávu máme aktuálně skladem